iPhone

iPhone 13 Pro моделите ќе имаат подобри ултрашироки камери

Иако iPhone 12 неодамна пристигна на пазарот, познатиот аналитичар на Apple, Минг Чи Куо веќе најави како ќе изгледа
Read more
play_arrow

Стигна новиот iOS 14 софтвер за уредите на Apple

Apple денеска го пушти новиот iOS 14 софтвер на сите поддржани iPhone уреди.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more