iPhone

filter

Што ново подготвуваат од Apple?

Компанијата Apple наскоро ќе ги претстави iPhone 12 и 12 mini во нова боја.
Read more

Колку луѓе во светот користат iPhone?

Apple не престанува да бележи добри резултати кога станува збор за продажбата, а бројките пораснаа откако iPhone 12 се најде во продажба.
Read more
play_arrow
filter

Сè што треба да знаете за новиот iPhone 12 Pro

Компанијата Apple на 13 октомври ја претстави новата серија iPhone 12.
Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако приклучите 100 полначи во телефонот?

Светот на технологијата е како создаден за разни експерименти, измени и прилагодувања.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more