избори 2020

До Управен суд досега поднесени вкупно 76 тужби од две политички партии

Тужби по решенијата на Државната изборна комисија за отфрлање на приговорите поднесени од политичките партии за предвремените парламентарни избори до Управниот суд досега поднеле само Интегра и коалицијата на Алијанса за Албанците и Алтерн
Read more

Дваесет и тригодишна кавадарчанка се сомничи за кривично дело ,,повреда на тајноста на гласање“

Кавадарци, 17 јули 2020 (МИА) – Дваесет и тригодишна кавадарчанка се сомничи за кривично дело ,,повреда на тајноста на гласање“, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.
Read more
play_arrow

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Државната изборна комисија се соочува со технички проблеми на сајтот каде требаше да ги објави прелиминарните резултати од денешните предвремени избори.
Read more

Падна сајтот на ДИК

Веб-страницата на Државната изборна комисија, на која треба да се објавуваат првичните резултати од предвремените парламентарни избори, повеќе од еден час не функционира.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more