избори 2020

play_arrow

Османи: ДУИ oд утре чека преговори за формирање на нова Влада

Скопје, 15 јули 2020 – Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, на прес-конференцијата рече дека ДУИ е задоволна од тоа тоа како се одвивал денешниот изборен процес.
Read more

Одзивот на гласање до 11 часот изнесува 11 отсто

Скопје, 15 јули 2020 (МИА) – Одзивот на гласачите до 11:00 часот врз основа на податоците од Државната изборна комисија за 3.134 избирачки места од 3.480, во сите шест изборни единици, е 11 отсто.
Read more

ССМ: 15 јули неработен ден за сите работници, ако се работи да се пријави во ДИТ и да се исплати надомест

Сојузот на синдикатите на Македонија укажува дека 15 јули 2020 година, денот на парламентарните избори, од страна на Владата е прогласен за неработен ден за сите граѓани на целата територија на државата и истиот нема да се одработува.
Read more
play_arrow

Филипче: На денот на изборите ќе биде безбедно да се гласа

Министерот за здравство Венко Филипче во денешното видео обраќање истакна дека во изминатите четири месеци тој и неговите колеги во Комисијата за заразни болести се целосно посветени да обезбедат препораки, закони и протоколи со кои ќе се
Read more

Силјановска–Давкова: Четириесет проценти од министрите ќе бидат жени

Носителката на Изборна единица 1 на ВМРО- ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“ Гордана Силјановска- Давкова од пред музејот на Македонската борба порача дека во програмата „Обнова“ се втемелени принципите на обнова на почитта, ра
Read more

Заев најави безбедна изборна кампања без митинзи

Скопје, 19 јуни 2020 (МИА) – Во услови на глобална пандемија на коронавирусот ќе одржиме безбедна кампања и 100 проценти безбедно гласање на 15 јули, објави денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев на својот профил на социјалната мрежа Fac
Read more
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more