изолација

Скратување на изолација од 10 на 7 дена, препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести препорачува изолацијата на лица позитивни од COVID-19 од 10 дена да се намали на 7 дена, изјави денеска министерот за здравство Беким Сали.
Read more

Наместо во изолација, еден гостиварец отишол во аптека, друг заминал за Германија

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против две лица за сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија согласно член 206 став 1 од Кривичниот законик.
Read more

МВР: Три лица ќе бидат во државен карантин на сопствен трошок

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава на 651 лице им се издадени решенија за изолација, а 346 лица потпишале изјави за самоизолација.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more