Јанис Адетокумбо

play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Јанис Адетокумбо и Никола Јокиќ успешно ја завршија минатата сезона и го исполнија предизвикот поставен од покојниот Коби Брајант.
Read more
play_arrow

Милвоки ја прегази Атланта за израмнување на полуфиналната серија

Кошаркарите на Милвоки Бакс прославија рутиска победа против Атланта Хокс со резултат од 125:91 и израмнија на 1-1 во полуфиналната серија на Истокот.
Read more
play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Со 40 поени, 13 скока и пет асистенции, Јанис Адетокумбо им помогна на Милвоки Бакс да ги совладаат Бруклин Нетс во мајсторката од четвртфиналето на НБА плејофот.
Read more
play_arrow

Тимот на Леброн победи на Ол-Стар, Јанис испиша историја

Екипата на Леброн Џејмс триумфираше над екипата на Кевин Дурант со удедливи 170:150 во Ол-Стар натпреварот ноќеска во НБА.
Read more
play_arrow

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо зборуваше за ситуацијата во НБА лигата.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more