ЈСП

Јавниот превоз утре и задутре со изменет режим

ЈСП известува дека утре, среда и четврток, поради одржување на Министерскиот совет на ОБСЕ, јавниот превоз ќе функционира со изменет режим од вообичаениот, а продажните места на ЈСП ќе имаат изменето работно време од редовното.
Read more

Од утре престанува да важи одлуката за бесплатен јавен превоз

Од утре претставува да важи одлуката за бесплатен јавен градски превоз која времено беше донесена како една од пакетот мерки на Град Скопје за намалување на загадувањето на воздухот, информираа попладнево од ЈСП.
Read more

Протест ЈСП: Сè додека не се исплати платата, ќе бидеме во гаража

Скопје денеска остана без јавен превоз откако возачите на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје денеска се собраа со протест да го изразат незадоволството поради тоа што не им е исплатена септемвриската плата
Read more

Скопје првпат без градски превоз

Скопјани денеска нема да можат да ги користат услугите на јавниот градски превоз, откако синдикатите на Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) вчера најавија дека од 4:30 часот наутро автобусите нема да возат.
Read more

МОН нема долгови кон ЈСП

Read more

Синдикатите во ЈСП денес ќе одлучат дали возачите ќе прекинат со работа

Раководството на репрезентативните синдикати на ЈСП денеска попладне на состанок ќе одлучува дали ќе ја реализира најавата за прекин на работата, откако во меѓувреме од ЈСП Скопје соопштија дека ќе ја исплатат заостанатата плата во наредни
Read more
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more