калифорнија

play_arrow

Среде поплави силен земјотрес ја погоди Калифорнија

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на Јужна Калифорнија во неделата попладне по локално време, каде пристигна и тропската бура Хилари.
Read more
play_arrow

Неочекувано светлосно шоу на небото над Калифорнија

Вселенски отпад којшто влегува и паѓа во атмосферата на Земјата создаде „мистериозно светлосно шоу“ за набљудувачите на небото во Јужна Калифорнија кон крајот на минатата недела.
Read more
play_arrow

Силно невреме во Калифорнија: Двајца загинати, илјадници евакуирани

Уште едно силно невреме ја погоди Калифорнија во текот на ноќта, принудувајќи илјадници да се евакуираат и резултираше со најмалку двајца смртни случаи бидејќи насипот во крајбрежниот округ Монтереј попушти.
Read more
filter

6 помалку познати факти за Долината на смртта

Пустинската Долина на смртта во источниот дел на Калифорнија е место на ектремни температури, висина и животна средина што ја прави дом на некои од најспектакуларните природни и историски феномени кои некогаш се забележани на нашата планет
Read more
play_arrow

Пукање во Калифорнија, шестмина загинати во центарот на Сакраменто

Најмалку шест лица загинаа, а девет се повредени во инцидент со пукање во центарот на Сакраменто, Калифорнија, соопшти полицијата.
Read more
filter

Мистериозен мeтален монолит откриен и во Калифорнија

Нов мистериозен монолит се појави на врвот на планината Пaјн во Калифорнија, објави денеска The Guardian.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more