Казујоши Миура

Казујоши Миура потпиша нов договор во Португалија, сака да игра до 60 години

„Стар си околку колку што се чувствуваш“ е совршената изрека која може да го опише јапонскиот фудбалер Казујоши Миура, кој ќе продолжи да игра и на 57-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Легендарниот јапонски фудбалер Казујоши Миура неодамна се врати во европскиот фудбал на 56 години, а сега на интернет се појави видео како изгледа кога човек на таа возраст игра фудбал.
Read more

Најстариот фудбалер во светот потпиша за нов клуб

Јапонската фудбалска ѕвезда Казујоши Миура и официјално ја продолжи својата кариера, потпишувајќи на 55-годишна возраст договор со четвртолигаш, каде тренер е неговиот повозрасен брат.
Read more
Врвни фудбалери кои никогаш не настапиле на Светско првенство
filter

Врвни фудбалери кои никогаш не настапиле на Светско првенство

Светското првенство е врв на кариерата за секој фудбалер. Мундијалите создаваа легенди, некогаш и од просечни фудбалери, но често ги пропуштаа некои врвни играчи.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more