Хабиб Нурмагомедов

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Ирскиот борач Конор Мекгрегор на брутален начин повторно упати навреди кон Хабиб Нурмагомедов и неговата сопруга, порачувајќи дека рускиот борач се оженил со братучетка.
Read more
play_arrow

Хабиб и Роналдо се соочија, еве како заврши средбата

Хабиб Нурмагомедов се наоѓа во Англија, пристигна во Манчестер на повик на пријателот Кристијано Роналдо.
Read more
play_arrow

Хабиб, те молам за фотографија

Иако се повлече поранешниот УФЦ шампион Хабиб Нурмагомедов има голем број верни обожаватели, а меѓу нив е и една жена на која ѝ го разубави роденденот.
Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Хабиб Нурмагомедов и дечките кои менаџираат со Instagram профилот на каталонскиот гигант Барселона разменија неколку интересни коментари на социјалната мрежа.
Read more

Хабиб избра: Кој би победил во борба меѓу Лукаку и Ибра?

Жестоката пресметка меѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку е најголемата приказна од миланското дерби што го доби Интер со 2:1, во четвртфиналето од Купот на Италија.
Read more

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

УФЦ ѕвездата најавува фудбалска кариера, дали на шега или не, останува да видиме.
Read more

Зошто Хабиб e спортска ѕвезда на годината според BBC?

Рускиот MMA шампион Хабиб Нурмагомедов е прогласен за  Светска спортска ѕвезда на годината во изборот Sports Personality на BBC.
Read more

Газдата на УФЦ: Треба да се видам со Хабиб

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во интервју за TMZ откри дека планира да се состане со Хабиб Нурмагомедов следниот месец и да се обиде да го договори неговото враќање во октагонот.
Read more
play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Хабиб Нурмагомедов во сабота го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, а за оваа победа заработи рекордн
Read more
play_arrow

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Хабиб Нурмагомедов вчера го шокира светот откако по победата над Џастин Гејџи најави дека ќе се повлече од борбите.
Read more
play_arrow

Мекгрегор го поздрави Хабиб и вети дека ќе стане шампион

Еден од најголемите противници на Хабиб Нурмагомедов, Конор Мекгрегор испрати порака на социјалните мрежи по веста дека „Орелот“ ќе стави крај на својата к
Read more

Хабиб: Му ветив на мојот покоен татко дека ќе победам

Хабиб Нурмагомедов го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, но веднаш објави крај на кариерата.
Read more
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more