Хари Кејн

Кејн испиша историја: Ниту еден Европеец досега не успеал во тоа

Англија втор пат по ред е финалист на ЕП.
Read more

Кејн загрижен пред почетокот на ЕУРО 2024

Хари Кејн, по нечекуванот пораз на Англија од Исланд (0:1) не крие дека е загрижен пред почетокот на Европското првенство.
Read more
play_arrow

Кејн и не бил баш прецизен...

Хари Кејн каде и да игра постигнува голови како од шега. Во Бундеслигата изминатава сезона на 32 натпревара постигна неверојатни 36 гола, а претходната сезона во Премиер лигата даде 30, исто како и во сезоната 2017/2018.
Read more

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

По 11 сезони во низа освојување титули за шампион на првенство се сруши митот за непобедливиот Кингсли Коман, а многумина виновник за тоа гледаат во баксузниот Хари Кејн, човекот што нема освоено никаков трофеј во кариерата.
Read more

Мбапе има најголема плата во Европа, зад него се Кејн и Де Брујне

Килјан Мбапе, напаѓачот на Пари Сен Жермен, има убедливо најголеми примања меѓу фудбалерите во Европа.
Read more

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Англискиот репрезентативец Хари Кејн игра феноменално откако летово се пресели од Тотенхем во германски Баерн и ги руши сите рекорди во највисокото ниво на тамошниот фудбал.
Read more

Хенес откри колку Баерн искеширал за Кејн

Почесниот претседател на Баерн, Ули Хенес, откри колку „Баварците“ го платиле трансферот на Хари Кејн летоска.
Read more
play_arrow

Кејн со гол и асистенција се претстави во Бундеслигата

Не погоди во Суперкупот на Германија, но тоа му успеа во првото коло од Бундеслигата. Баерн славеше на гости во Бремен против Вердер со 4:0, а најголемото засилување за оваа сезона, Хари Кејн, постигна гол и асистираше.
Read more
play_arrow

Хари Кејн до Тотенхем: Ова не е збогум

Хари Кејн и официјално беше претставен како нов играч на Баерн Минхен.
Read more

Тотенхем конечно попушти и се договори со Баерн за Кејн

Од Островот стигнуваат информации дека Тотенхем и Баерн конечно постигнале договор за трансфер на голгетерот Хари Кејн, па сега останува само играчот да ги договори условите.
Read more

Кога Леви ќе рече „не“ - одбиена понудата на Баерн за Кејн

Се чини дека Хари Кејн ќе остане играч на Тотенхем откако неговиот клуб ја одби профитабилната понуда од Баерн.
Read more

Баерн го руши финансискиот рекорд за Кејн

Баерн не се откажува од идејата да го доведе Хари Кејн од Тотенхем.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more