Холивуд

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Американскиот комичар и глумец Нед Бити, можеби најпознат по улогите во „Network“, „Deliverance“, „Superman“ и други филмови, почина на 83-годишна возраст.
Read more

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Актерите Ерик Робертс и Тифани Хадиш се најзафатени актери во Холивуд, покажа истражувањето на Resume.io кое опфати скоро 150 холивудски актери и нивната работа во
Read more

Холивуд во време на корона: Забрането снимање сцени со секс или борби

Со строги мерки на претпазливост и листа на правила што мора да се почитуваат од сите присутни на сетот, во Лос Анџелес од денеска продолжува филмската и ТВ продукција што беше паузирана поради пандемијата на COVID-19.
Read more
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more