христијан мицкоски

ОЈО Скопје оцени дека нема основа да постапува за „Теретана“

Скопје, 18 септември 2020 (МИА) – Основното јавно обвинителство Скопје нема да поведе постапка за случајот „Теретана“ во кој лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и уште неколку лица се сомничеа дека користеле услуги на фитнес-центар во
Read more

Мицкоски: Власта прави обид за купување на пратеници

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека власта на СДСМ прави обид за купување пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“, посочувајќи дека на пратениците им се нудат разни повластувања и привилегии, врто
Read more

Петровска: По комплетирање на доказите ќе следуваат кривични за случајот на „Боемска“

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на улицата „Боемска“ во Скопје.
Read more

Кривична за угостителскиот објект каде беше затекнат Мицкоски

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект каде беше затекнат и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не им било дозволен
Read more

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Од власта да престанат да лицитираат датуми за избори затоа што приоритет број еден е здравјето на граѓание и заштитата на стандардот и ништо друго.
Read more

Мицкоски: Прво консултација со Комисијата за заразни болести, потоа датум за избори

Ако се водиме од ставот дека здравјето на граѓаните е најважно, тогаш за изборите треба да се консултираме најпрвин со Комисијата за заразни болести, а потоа со Државната изборна комисија за времето неопходно да се спроведе овој фер и кред
Read more

Објавени аудиснимки од разговори меѓу Мицкоски и Кичеец

Скопје, 8 мај 2020 (МИА) – На YouTube се појавија четири аудио снимки од разговори на кои се слушаат гласови кои наликуваат на оние на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на третообвинетиот во случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more