Колумбија

Во Колумбија откриени потонати бродови натоварени со злато

Колумбиските поморски офицери кои го надгледуваа местото на бродоломот на галијата „Сан Хосе“ открија уште два одамна потонати брода во близина, изјави колумбискиот претседател Иван Дуке.
Read more

Најголемиот дилер на дрога во Колумбија екстрадиран во САД

Read more
play_arrow

Загина колумбиската ѕвезда Фреди Ринкон

Во сообраќајна несреќа животот го загуби поранешниот напаѓач на Наполи и Реал Мадрид, како и некогашен предводник и ѕвезда на репрезентацијата на Колумбија.
Read more

Мундијалот и без Салах, Ибра, Махрез, Колумбија и Нигерија

По синоќешните доигрувања Мундијалот во Катар ќе биде посиромашен за уште неколку фудбалски ѕвезди и докажани репрезентации.
Read more

Во Колумбија запленети 5,4 тони кокаин

Властите во Колумбија во заедничка операција со колегите од Панама и од САД, запленија 5,4 тони кокаин, во вредност од 185 милиони долари.
Read more

Пукано врз хеликоптерот на претседателот на Колумбија, нема повредени

Хеликоптерот со кој се превезувал колумбискиот претседател Иван Дуке бил погоден од куршуми при напад извршен вчера.
Read more
play_arrow

На училиште со жичара од леген

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Колумбиски инженери конструирале шлем кој служи за комотно дишење и заштитува од зараза со коронавирусот.
Read more
play_arrow
filter

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Пет години ги брани боите на Работнички и важи за еден од најдобрите играчи во домашната лига. Колумбиецот Ерера сега и според правилата на ФИФА почна да чука на вратата од македонската репрезентација.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more