коронавирус

Конте: Новата учебна година во Италија ќе започне во понеделник со максимални безбедносни мерки

Новата учебна година во Италија ќе започне во понеделник, на 14 септември, со максимални безбедносни мерки и правила за спречување на ширење на вирусот COVID-19, потврди италијанскиот премиер Џузепе Конте.
Read more

Германија: Поради заразен ученик во изолација цело одделение

Берлин 12 август 2020 (МИА) –  Само неколку дена по почетокот на новата учебна година, ученици од училиште во Берлин се испратени во самоизолација, затоа што еден ученик е позитивен на новиот коронавирус.
Read more

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Последните статистички податоци од целиот свет покажуваат дека се регистрирани 215.000 нови случаи на коронавирус, што претставува охрабрувачки пад во бројот на новозаразени во одност на претходните 24 часа.
Read more
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more