коронавирус

Колку долго сте во ризик од компликации по прележана корона?

Научниците утврдија колку долго откако ќе прележите корона постои опасност од згрутчување на крвта и други здравствени компликации.
Read more

Нова корона мапа на ЕУ: Наскоро сѐ ќе биде темноцрвено?

Како и секој четврток, Европскиот центар за контрола и превенција на болести (ECDC) ја ажурираше корона мапата на ЕУ.
Read more

Грција: Задолжителен негативен тест за COVID-19 за авиопатниците од Романија и Бугарија

Атина, 28 јули 2020 (МИА) – Сите оние кои од денеска ќе пристигнат во Грција авионски од Бугарија и Романија, задолжително е да имаат потврда на англиски јазик за негативен молекуларен тест за COVID-19, направен до 72 часа пред патувањето,
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more