коронавирус

Дневен преглед на состојба со COVID-19 во светот

Според последните податоци, досега во светот се заразени вкупно 29.528.057 лица со коронавирусот COVID-19. Од нив, 934.230 пациенти починале, а 21.349.379 биле третирани.
Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 17.611.322 лица. Од нив починале 679.406, а оздравеле 11.015.941 лица.
Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Луѓето кои се негативни на тестот за коронавирусот сè уште може да имаат некој имунитет, покажува најново истражување направено во Шведска.
Read more

За фрлање маски и ракавици на улица во Рим казна до 500 евра

Во Рим се воведени парични казни до 500 евра за фрлање ракавици и маски на улица. Тоа е предвидено со наредба потпишана од градоначалничката на главниот град на Италија, Вирџинија Раџи.
Read more

Шведска ќе ја преиспита стратегијата во борбата против коронавирусот

Шведска ќе ја ревидира стратегијата во борбата против коронавирусот откако процентот на смртност во домовите за стари лица излезе од контрола, пренесува Bloomberg.
Read more

Шпанија од 15 мај воведува задолжителен карантин за сите кои влегуваат во земјата

Мадрид, 12 мај 2020 (МИА) – Шпанија ќе бара од сите кои по 15 мај доаѓаат од странство да бидат ставени во карантин 14 дена.
Read more
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more