коронавирус

Стигнаа резултатите: Ѓоковиќ е позитивен на COVID-19

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга се позитивни на коронавирусот, покажаа резултатите од тестовите направени вчера.
Read more
play_arrow

Трамп COVID-19 го нарече Kung Flu

За време на еден од своите предизборни митинзи, американскиот претседател уште еднаш се пошегува на сметка на Кина давајќи му ново има на коронавирусот COVID-19.
Read more

Шведски епидемиолог: Требаше порано да се затвориме

Стокхолм, 24 мај 2020 (МИА) – Шведска минува низ епидемијата на коронавирус со најмалку рестриктивни мерки меѓу развиените земји, но во услови кога се очекува бројот на починати да надмине 4.000, стратегијата на земјата е цел на критики.
Read more
play_arrow

Што всушност е коронавирусот и како се шири?

Во најновото анимирано видео на TED-Ed ќе дознаете многу повеќе за коронавирусите, колку има познати коронавируси и каков е новиот коорнавирус.
Read more

Мет Дејмон: Нашата ќерка закрепна од COVID-19, во карантин сме

Славниот актер Мет Дејмон вo ново интервју откри дека неговата 21-годишна ќерка Алексија била заразена со коронавирусот и дека закрепнала од COVID-19.
Read more
play_arrow

Украинците се вратија на плажите на Црното Море

Жителите на Одеса конечно дочекаа да се вратат на градските плажи откако властите ги намалија рестриктивните мерки.
Read more

Фаучи предупредува: Нема гаранција дека вакцината ќе биде ефикасна

Додека бројни фармацевтски компании ширум светот се во трка која прва ќе развие вакцина против новиот коронавирус, американскиот експерт и главен епидемиолог за Белата куќа Ентони Фаучи изјави дека нема гаранции дека вакцината ќе биде ефик
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more