коронавирус

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Британскиот актер Бенедикт Камбербач верува дека би можел да биде нулта ковид пациент на почетокот на избивањето на пандемијата со коронавирусот, пренесе Huffington Post.
Read more

Мутацијата на коронавирусот со потекло од Јужна Африка потврдена и во САД

Медицинските власти во Јужна Каролина соопштија дека откриле два случаи на новиот вид коронавирус што првпат беше појавен во Јужна Африка, а ова се првите регистрирани случаи на оваа мутација во САД.
Read more

Коронавирусот може да преживее на телефон и на пари подолго отколку што се мислеше досега

Научниците открија дека коронавирусот SARS-CoV-2 кој ја предизвикува болеста COVID-19, може да преживее на стакло, хартија и нерѓосувачки челик подолго отколку што се мислеше досега.
Read more

Италијански Fiumicino стана првиот COVID-19 аеродром со пет ѕвездички

Луѓето кои одвај чекаат да патуваат пак можеби не ја сметаат Италија за една од најбезбедните земји каде би отишле во прва прилика за време на или по завршувањето на пандемијата.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more