коронавирус

Во САД повеќе од 2.200 починати и над 200.000 заразени од COVID-19

САД во изминатите 24 часа регистрираа повеќе од 2.200 смртни случаи на коронавирус, покажуваат податоците на Универзитетот „Џон Хопкинс“.
Read more

Црн рекорд: 13.498 новозаразени во еден ден во Франција

Франција за последните 24 часа пријави 13.498 нови потврдени случаи на коронавирусот, што е уште еден рекорд во бројот на новозаразени за еден ден.
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more