коронавирус

Дете од градинката „13-ти Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

Read more
play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Светската здравствена организација призна дека постојат докази за пренесување на COVID-19 преку воздух, откако 239 меѓународни научници посочија на таква можност.
Read more

Италија од денеска ги отвора границите, засилените мерки остануваат

Италија денеска ги отвора регионалните граници по тримесечна блокада поради пандемијата на коронавирусот, со што овозможува поголема слобода на движење за повеќе од 60 милиони жители на земјата, а од денеска се дозволени и пристигнувања о
Read more

Словенија прогласи крај на епидемијата на COVID-19

Владата на Република Словенија синоќа прогласи крај на епидемијата на коронавирус откако бројот на новозаразени секои 24 часа во изминатите 14 дена не беше поголем од 7.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more