коронавирус

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Генетската верзија на новиот коронавирус што предизвикува COVID-19 и е распространет низ целиот свет, во лабораторија се покажа поспособна да инфицира човечки клетки од оригиналната форма што се појави во Кина, покажува најновото истражува
Read more

Заразените со COVID-19 во Хрватска нема да гласаат на изборите

Хрватската изборна комисија соопшти денеска дека нејзината одлука да им забрани на граѓаните на кои им е дијагностициран COVID-19 гласање на парламентарните избори е во согласност со законот и служи за легитимна цел, а тоа е да се заштити
Read more

Во еден ден починаа повеќе од 1.000 луѓе од COVID-19 во Мексико

Властите на Мексико регистрираа нови рекордни 1.092 смртни случаи од COVID-19 во еден ден.
Read more

СЗО: Во последните 24 часа регистрирани најмногу новозаразени од почетокот на пандемијата

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 106.000 нови случаи на заразени со коронавирусот, што е најголем дневен пораст на заразени од почетокот на пандемијата.
Read more
реклама

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Instagram убавици во бикини

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more