коронавирус македонија

Нови 10 случаи на COVID-19 од 2.302 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2.302 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на COVID-19.
Read more

Досегашните мерки даваат резултат, нема потреба од нови рестрикции

Вкупно 1.248 пациенти со COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава и слободни кревети има.
Read more

Дневен ковид биланс: 113 нови случаи, шест починати и 259 оздравени пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи на COVID-19 во земјава.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more