коронавирус македонија

18 нови случаи на COVID-19

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа направени се 684 тестови, а регистрирани се 18 нови случаи на COVID-19.
Read more

Дневен ковид-биланс: 142 новозаразени, 198 оздравени и 1 починат

Во последните 24 часа направени се 1.997 тестови, регистрирани се 142 нови случаи на COVID-19, додека 1 лице починало – информираше Институтот за јавно здравје.
Read more

Дневен ковид-биланс: 340 новозаразени и 2 починати

Во последните 24 часа направени се 2.557 тестови, регистрирани се 340 нови случаи на COVID-19, додека 2 пациенти починале – информираше Институтот за јавно здравје.
Read more

Нови 467 случаи со COVID-19, 10 починати и 414 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.533 тестови, а регистрирани се 467 нови случаи со COVID-19, 10 починати и 414 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.
Read more

Скратување на изолација од 10 на 7 дена, препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести препорачува изолацијата на лица позитивни од COVID-19 од 10 дена да се намали на 7 дена, изјави денеска министерот за здравство Беким Сали.
Read more

Омикрон присутен во 68% од секвенционираните примероци

Омикрон варијантата на коронавирусот e детектирана кај 68 отсто од секвенционираните примероци направени во лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика на Институтот за јавно здравје.
Read more

Нови 392 случаи на COVID-19, 20 починати и 339 оздравени

Во изминатите 24 часа регистрирани се 392 нови случаи на COVID-19, починале 17 лица, а оздравеле 339 пациенти.
Read more

Дневен ковид-биланс: 1.210 новозаразени и дури 32 починати

Во последните 24 часа направени се 7.084 тестирања, регистрирани се 1.210 нови случаи на COVID-19, додека 32 лица починаа.
Read more

Филипче: Трета доза ќе им се дава на лица со послаб имунолошки систем

Од Комитетот за имунизација стигна препорака лицата кои се имуно-компромитирани да примат трета доза на вакцина, според препораката на ЦДЦ и здравствените институции во САД, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој рече д
Read more

219 нови случаи на COVID-19 од 4.713 тестирања

Во последните 24 часа се направени 4.713 тестирања, а регистрирани се 219 нови случаи на COVID-19.
Read more

Започна вакцинација на хронично болни и со состојби кои се ризик за COVID-19

Read more

Казнен налог за 31-годишна скопјанка за лажен негативен ковид-тест

Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more