коронавирус македонија

Дневен ковид-биланс: 1.081 новозаразен и 15 починати

Во последните 24 часа направени се 6.802 тестирања, а регистрирани се 1.081 нови случаи на COVID-19. Пријавени се 15 починати лица.
Read more

Нови 13 случаи на COVID-19 од 2.952 тестирања

Во последните 24 часа се направени 2.952 тестирања, а регистрирани се 13 нови случаи на COVID-19.
Read more

Состојбата со COVID-19 се смирува, над 500 илјади вакцини ќе пристигнат месецов

Колективен имунитет до крајот на летото, очекува министерот за здравство Венко Филипче.
Read more

Притисокот врз болниците намален, со масовната имунизација се очекуваат промени

Притисокот врз болниците се намалува, откако според вчерашниот билтен се регистрирани 105 нови случаи на заразени со коронавирусот.
Read more

Сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест за патување во Грција

Состојбата со коронавирусот се смирува, а епидемилошката крива спласнува, децидни се надлежните. Сепак, повикуваат на поголема внимателност и во периодот што претстои.
Read more

Филипче: Вакцините се безбедни, ќе се вакцинирам во некоја од следните тури

„Не сакам да заземам место од овие првични дози на вакцини, кои се навистина броени, на колегите кои директно работат со пациентите.
Read more

63 нови случаи, 176 оздравени и 13 починати

Во последните 24 часа се направени 529 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на COVID-19.
Read more

Хоспитализирани 1.313 ковид-пациенти во болниците во земјава

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 870 пациенти позитивни и сомнителни  на коронавирусот, соопшти Министерството за  здравство.
Read more

На инфективните одделенија се лекуваат 443 лица, во последното деноноќие примени 23 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 26 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 443 лица сомнителни и потврдени за COVID-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.
Read more

Градоначалникот на Берово позитивен на COVID-19

Градоначалникот на Општина Берово, Ѕвонко Пекевски е позитивен на COVID-19 вирусот. Пекевски кој во текот на изминатите денови имал благи симптоми направил тест, чиј резултат утврдил присуство на коронавирусот.
Read more

40 пациенти примени во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа

Скопје, 13 ноември 2020 (МИА) – Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се примени нови 40 пациенти позитивни и суспектни на COVID-19.
Read more

Дете од градинката „13-ти Ноември“ во општина Центар позитивно на коронавирус

Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more