коронавирус македонија

Активни 11.106 случаи на ковид, најмногу во Скопје, Тетово и Гостивар

Скопје и Тетово се со најголем број новозаразени од COVID-19, но кривата која минатите недели беше во раст веќе се исправа, а паралелно се зголемува бројот на оздравени и вакцинирани граѓани.
Read more

Состојбата на двајцата пациенти заболени од индискиот сој е добра, тврди Филипче

Состојбата на двајцата пациенти заболени од индискиот сој на вирусот е добра, информира денеска министерот за здравство Венко Филипче.
Read more

Дневен ковид-биланс: 18 новозаразени и 1 починат

Во последните 24 часа се направени 2.411 тестирања, регистрирани се 18 нови случаи на COVID-19, што е 0.74% од тестираните. Пријавено е 1 починато лице.
Read more
play_arrow

Пендаровски се вакцинираше во Куманово: Сите вакцини се ефикасни

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска ја прими првата доза од вакцината против COVID-19 во здравствена установа во Куманово.
Read more

Нови 86 случаи на COVID-19, 37 починати

Во последните 24 часа се направени 808 тестирања, а регистрирани се 86 нови случаи на COVID-19.
Read more

Нови 725 случаи на COVID-19 од 3.342 тестирања

Во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на COVID-19.
Read more

Регистрирани 358 нови случаи на коронавирус од 2.275 тестирања

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.275 тестирања, при што се регистрирани 358 нови случаи на COVID-19.
Read more

Дневен КОВИД биланс: 1.342 нови случаи од 3.399 тестирања

Од направени 3.399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1.342 нови случаи на COVID-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.
Read more

1.069 нови случаи на COVID-19, 29 починати и 1.242 оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.012 тестирања, а регистрирани се 1.069 нови случаи на COVID-19.
Read more

Родителите на децата до шест години се враќаат на работа од 23 септември

Родителите чии деца се до шестгодишна возраст, почнувајќи од 23 септември да се вратат на своите работни места и на редовно извршување на работните задачи, имајќи предвид дека детските градинки месецов почнаа со активности за згрижување и
Read more

Дневен КОВИД биланс: 103 нови случаи, тројца починати и 187 оздравени пациенти

Скопје, 17 август 2020 (МИА) – Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на COVID-19, соопшти Министерството за здравство.
Read more

ИЈЗ: Продолжува трендот на помал број новозаразени и починати, зголемен број на оздравени

Скопје, 12 август 2020 (МИА) – Трета недела по ред продолжува трендот на намалување на бројот на новозаболени и починати лица, а се бележи благо зголемување на бројот на оздравени лица според податоците во неделниот извештај на Институтот
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more