коронавирус македонија

Коронавирусот ги исполни капацитетите на струмичката болница

Струмица, 12 октомври 2020 (МИА) – Зголемениот број на заразени од COVID-19 целосно ги исполни сместувачките капацитети во струмичката болница, дури и тие кои беа дополнително отворени, информира директорот д-р Наќе Гогов.
Read more

Бројот на новозаболени од COVID-19 не се намалува, надлежните апелираат на почитување на мерките

Во текот на минатата недела бројката на нови случаи на COVID-19 се движеше околу 10 проценти од тестираните и во најголем дел на дневно ниво таа беше трицифрена, со исклучок на вторникот кога од 1.618 тестирани беа регистрирани 88 нови слу
Read more

Утре одлука за дневниот престој во училиштата

Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Комисијата за заразни болести утре изутрина ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од епидемиолошката слика.
Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Владата денеска донесе измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса и ограничувањето на една маса да седат четвориц
Read more

Утре ги отвораме границите, на 22 јуни хотелите

Скопје, 16 јуни 2020 (МИА) –Како што соопшти владината прес-служба, Владата донесе одлука од утре, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во земјата со примена на мерките што се активни, при што за влез во Северна Македонија е задолж
Read more
реклама

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Прељубниците имаат навики кои ги издаваат: Дали сте ги забележале?

Read more

Зависност од порнографија: Кои се симптомите и како точно се лекува?

Read more