коронавирус македонија

Нови 908 случаи од 3.616 тестирања, 31 починат, 732 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на COVID-19, пријавени се вкупно 31 починати лица и 732 оздравени пациенти.
Read more

Нови 1.264 заразени, починати 29, оздравени 722 лица

Во последните 24 часа се направени 3.897 тестирања, а регистрирани се 1.264 нови случаи на COVID-19.
Read more

Вакцинацијата ќе почне во февруари со 200.000 кинески вакцини, епидемијата и натаму се смирува

Вакцинацијата во земјава ќе почне овој месец со 200.000 кинески вакцини, информираше вчера министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека датумот на испорака ќе биде познат деновиве.
Read more

Регистрирани 156 нови случаи на COVID-19, починати шест пациенти

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 1.227 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи на COVID-19.
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more