крал Чарлс III

play_arrow

Уапсен маж кој фрлал јајца кон кралот Чарлс и кралицата Камила

Read more

Кралот Чарлс Трети на аукција ги продава коњите на кралицата

Кралот Чарлс Трети повторно ја шокира јавноста откако реши да продаде некои од коњите за тркање, наследени од кралицата Елизабета Втора, пишува BBC.
Read more
play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Еден напиток никогаш не го прескокнува, а обожава да јаде домашен леб со ленено семе. Ова е неговиот омилен појадок.
Read more
play_arrow

Палатата загрижена: 5. сезона на The Crown се фокусира на мрачниот период на Чарлс

Историската драма „The Crown“ која го прати животот на кралицата Елизабета II е едно од најпопуларните остварувања на Netflix, а по смртта на кралицата нејзината гледаност порасна за дури 800%.
Read more

Кралот Чарлс Трети отпушти 100 вработени во неговата резиденција

Кралот Чарлс Трети отпушти околу 100 вработени во неговата резиденција Кларенс хаус која ја користеше пред да стане крал.
Read more
play_arrow

Бизарните барања на кралот Чарлс

На Twitter беше споделена снимка од бесниот крал Чарлс III кој се нафрли на еден слуга откако му ја немаше отстрането футролата за пенкала, што му пречеше додека ја потпишуваше кралската заклетва.
Read more
play_arrow

Кралот Чарлс се обврза дека ќе служи со лојалност, почит и љубов

Новиот британски крал Чарлс III попладнево го одржа својот прв говор по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета II.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Тајните на женското задоволство: Какви оргазми се бран, вулкан и лавина?

Read more