криптовалути

Единствената земја што го прифати биткоинот како валута е пред банкрот

Биткоинот и другите криптовалути сè уште не се опоравија од неодамнешниот пад и се чини дека единствената земја во светот која целосно ги легализираше криптовалутите како средство за плаќање - Ел Салвадор, можно
Read more