la casa de papel

play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „La casa de papel“ (Money Heist)

Креаторот на серијата, Алекс Пина неодамна на Instagram потврди дека работи на новите епизоди.
Read more
play_arrow

Официјално: „La casa de papel“ добива петта сезона

Мегапопуларната серија „La casa de papel“(Money Heist) добива петта сезона.
Read more
play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Мегапопуларната серија во 2017 година беше прикажувана само на шпанската телевизија Antena 3 поради слабата гледаност, но сè се смени кога почна да се емитува на Netflix.
Read more
filter

Најсмешните мемиња за серијата „La casa de papel“

La Casa de Papel стана најбараната серија на стриминг сервисите ширум светот. Главните ликови се нарекуваат според градови(Токио, Рио, Берлин, Хелсинки), а тие заедно со мистериозниот Професор(Еl Profesor) кој е мозокот на операцијата, ја
Read more
play_arrow
filter

Кој е Дарко Периќ: Српскиот актер кој стана познат по серијата La Casa de Papel

Дарко Периќ e српски актер кој стана познат по улогата на Хелсинки во шпанската серија La Casa de Papel или Money Heist. Досега има глумено во многу филмови и серии како што се „A Perfect Day“, „Atresmedia“, „Crematorio“ итн.
Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Искандер - смртоносниот ѕвер: Со ова убиствено оружје Ерменија му се заканува на Азербејџан

Read more

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Read more

Олимпијакос, Динамо и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Read more