Lamborghini

Lamborghini го повлекува Urus: Хаубата може да се откачи при големи брзини

Lamborghini одлучи да го повлече својот теренец Urus поради хаубата што може да се отвори, па дури и да се откачи при побрзо возење.
Read more

Lamborghini го смени логото по повеќе од две децении

Lamborghini го претстави своето ново лого, кое со својот дизајн укажува на влез во ерата на возилата на струја.
Read more

Lamborghini за прв пат продаде над 10.000 автомобили во една година

Минатата година беше рекордна за Lamborghini – компанијата продаде повеќе од 10.000 автомобили за прв пат во својата историја.
Read more
filter

Некогашното Lamborghini Diablo VT на Трамп достигна цена од 1,1 милион долари

Read more
play_arrow

Lamborghini Urus со 6 тркала е креација на South Florida Jeeps

Пред неколку месеци на интернет почнаа да кружат фотографии од црвено Lamborghini Urus кое претрпе драматична трансформација во возило 6x6, а сега јутјубери го снимија и изгледа речиси целосно завршено.
Read more

Lamborghini потврди  - прв електричен модел во 2028 година

Lamborghini веќе некое време флертува со идејата за нов 2+2 Grand Tourer, но сега одлуката конечно е официјална.
Read more
play_arrow
filter

Новото Lamborghini е првиот хибрид кој „блуе оган“

Новото Lamborghini Revuelto ќе ви ја смрзне крвта во вените.
Read more

Првиот хибриден суперавтомобил: Lamborghini Revuelto „грми“ со 1.001 КС

Lamborghini официјално го претстави новиот врвен суперавтомобил наречен Revuelto.
Read more
filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Carlex Design го претстави својот нов проект, а тоа е Lamborghini Urus во зелено-бела комбинација.
Read more
play_arrow
filter

Новото Lamborghini развива 1.001 КС, има V12 и три електрични мотори

Целиот свет трпеливо го чека претставувањето на новата генерација на Lamborghini, а сега компанијата ги објави техничките спецификации на електрифицираниот суперавтомобил кој се развива под кодното име LB744.
Read more
filter

Lamborghini постави Гинисов рекорд за најголема парада на суперавтомобили

Lamborghini неодамна одржа специјален настан на патеката Suzuka во Јапонија за да ја прослави 60-годишнината на брендот, поставувајќи нов Гинисов рекорд за најголема парада на автомобили Lamborghini.
Read more
filter

Lamborghini Miura Roadster - концепт со уникатен дизајн

Единствената копија на Miura Roadster на Lamborghini е изложена во технолошкиот музеј на брендот MUDETEC до декември.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more