лаптоп

play_arrow

Новиот лаптоп на Microsoft разговара со корисникот и е 58% побрз од MacBook Air

Линијата на компјутери Copilot+ е опремена со алатки за вештачка интелигенција (ВИ) за кои не е потребна интернет конекција за извршување на операциите, бидејќи вештачката интелигенција ги извршува сите операции на самиот уред.
Read more

И убавец и ѕвер – гејмерскиот лаптоп што го освои светот

ASUS ROG Zephyrus е гејмерски лаптоп што може да се носи и на деловни состаноци.
Read more

Lenovo на MWC ќе претстави проѕирен лаптоп

Lenovo планира да го искористи Mobile World Congress за да претстави концептуален транспарентен лаптоп, а познатиот типстер од социјалната мрежа X, Еван Блас, објави рендер.
Read more
play_arrow
filter

Новиот лаптоп на Asus има два екрана и отстранлива тастатура

Asus претстави уште еден лаптоп Zenbook Duo, најновиот уред на компанијата во линијата на лаптопи со два екрана.
Read more

На што треба да внимавате кога купувате нов лаптоп?

Знаеме дека не е лесно да се избере нов лаптоп - еве неколку работи на кои треба да обрнете внимание при купувањето.
Read more

Apple работи на лаптоп со екран на преклопување

Asus е вистински пионер кога станува збор за лаптопи со екран на преклопување благодарение на линијата Zenbook Fold на компанијата, но во иднина би требало да се соочи со сериозна конкуренција.
Read more

Како да најдете украден или изгубен лаптоп?

Ако вашиот лаптоп компјутер е украден или сте го изгубиле, и се прашувате дали е можно да го најдете, добрата вест е дека има чекори што можете да ги преземете за да ги зголемите шансите повторно да го видите.
Read more

Купување лаптоп: Како да одберете некој што ќе трае долго?

Планирате да купите нов лаптон? Обрнете внимание на неколку работи за да не ви дотрае брзо како сегашниот.
Read more

Кои се најчестите причини зошто ви се прегрева лаптопот?

Лаптопите може да се загреат од низа различни причини - дијагностицирањето на проблемот не е секогаш исто, што значи дека ќе треба да направите неколку работи пред да откриете во што е проблемот.
Read more

Новите екрани на допир ќе ги направат лаптопите уште потенки

По паметните телефони, OCTA екраните доаѓаат и на преносните компјутери.
Read more

Како најлесно да го чистите екранот на лаптоп?

Поради честото користење на лаптоп, таблет или компјутер, треба редовно да одвојуваме време за нивно чистење.
Read more
play_arrow

Huawei ги претстави новиот лаптоп MateBook X Pro и хибридниот MateBook E

Huawei го претстави новиот лаптоп MateBook X Pro за 2022 година, како и новиот хибриден уред MateBook E.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more