лажго

Како да препознаете дали партнерот ве лаже?

Read more

Шест сигурни знаци дека некој ве лаже

Психологот Џорџина Барнет наведува шест основни показатели кои можат да ви помогнат како да сфатите дека партнерот ве лаже.
Read more

Три начини по кои може да препознаете дека некој ве лаже

Според Psychology Today, дури 80% од лагите остануваат неоткриени.
Read more
play_arrow

Совет од адвокат: Како да препознаете кога некој лаже?

Еден адвокат одлучи на TikTok да открие совет како луѓето да препознаат кога некој лаже.
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more