Лео Меси

play_arrow

Меси со мајсторија од слободен ги отвори квалификациите и израмни неколку рекорди

Јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2026 беа отворени ноќеска со натпреварите од 1. коло, а главниот натпревар беше меѓу светскиот шампион Аргентина и Еквадор, кој го реши Лионел Меси.
Read more
filter

Интер Мајами почна да гради стадион вреден милијарда долари, сè е усогласено со Меси

Read more
play_arrow

Меси со гол дебитираше во МЛС

Фудбалерите на Интер Мајами го совладаа Њујорк Ред Бул на гости со 2:0, а еден од најдобрите играчи на сите времиња, Лионел Меси, го постигна својот прв гол во МЛС.
Read more

Годин со една порака во 2016 го убедил Меси да не се повлекува од репрезентацијата

Поранешниот капитен на уругвајската репрезентација и мадридски Атлетико, Диего Годин, раскажа како во 2016 година го убедил Лионел Меси да не се повлече од националниот тим.
Read more

Се случи и тоа: Интер Мајами постигна 3 гола, ниту еден не беше на Меси

Лионел Меси ја прекина чудесната серија во која ги тресеше противничките мрежи на седум последователни натпревари за Интер Мајами.
Read more
play_arrow

Меси го однесе Интер Мајами до првата титула и стана играч со најмногу трофеи во историјата

Неверојатниот Лионел Меси го предводеше Интер Мајами до титулата шампион на американско-мексиканскиот Лигс куп.
Read more
play_arrow

Меси со нов гол го однесе Интер Мајами до финалето на Лигс купот

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси, ноќеска беше стрелец во тримфот на Интер Мајами над Филаделфија Јунион, со што клубот на Дејвид Бејкам избори пласман во големото финале на американско-мексиканскиот Лигс куп.
Read more
play_arrow

На Запад ништо ново: Меси повторно двоен стрелец во новата победа на Интер Мајами

Чудесниот Лионел Меси продолжува да ги решета противничките мрежи во дресот на Интер Мајами. Овој пат беше двоен стрелец во осминафиналето од американско-мексиканскиот Лигс куп против Далас.
Read more

Како пропадна договорот меѓу Барса и Меси: Сѐ беше готово, ситница промени сѐ

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, не ги обвини Лионел Меси и неговиот татко што на крајот одлучија Аргентинецот да ја продолжи кариерата во редовите на американскиот Интер Мајами, иако, како што се тврди, тој веќе постигнал договор
Read more

Меси уште зема пари од Барса, бизарната ситуација ќе трае уште 2 години

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, во интервју за La Vanguardia призна дека каталонскиот клуб сѐ уште ја плаќа идната ѕвезда на Интер Мајами, Лионел Меси.
Read more

Меси во Интер Мајами зема плата четири пати поголема од сите останати заедно

Дури 50 милиони долари е разликата во плата помеѓу Лео Меси и вториот најплатен играч на овој клуб од Флорида.
Read more

Тата Мартино ќе го тренира Меси во Интер Мајами

Аргентинскиот стратег Херардо Мартино е нов предводник на тимот од Флорида, соопшти клубот.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more