Леонардо Бонучи

Бонучи: Сонував да ме тренира Пеп, за малку ќе заминев во Сити

Италијанскиот дефанзивец открива дека лани и во 2016 година ил блиску до трансфер во Манчестер Сити, но сепак желбата да тренира под водство на каталонскиот стратег му останала неисполнета.
Read more
play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Старо-новиот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри на вчерашната прес-конференција ги назначи капитените на „Старата дама“.
Read more
play_arrow

Бонучи на крајот ги истрола Англичаните

После последниот пенал славјето на Леонардо Бонучи го одбележа финалето откако на Англичаните во камера им порача каде оди пехарот.
Read more
play_arrow

Стјуард не го позна Бонучи, го враќаше на трибини

Смешна сцена синоќа имаше на „Вембли“ кога еден од стјуардите не го препозна Бонучи и сакаше да го врати на трибината кај навивачите мислејќи дека е узурпатор.
Read more
play_arrow

Бонучи за глумата на Имобиле: Радоста за голот го излекува

Голгетерот на Лацио беше цел на лавина критики за инцидентот, но заменик-капитенот на „Аѕурите“ на смешен начин го опиша неговото експресно опоравување.
Read more

Бонучи: Австрија е подобра од досегашните наши противници

Дефанзивецот на Италија упати низа пофалби кон вечерашниот противник оквалификувајќи ја репрезентацијата на Австрија како подобар тим од Турција, Швајцарија и Велс.
Read more
Бонучи секогаш победува во Лион: Овој град ми буди убави спомени

Бонучи секогаш победува во Лион: Овој град ми буди убави спомени

Столбот во одбраната на Јувентус ветува добар натпревар за италијанскиот шампион на вечерашното гостување кај Лион.
Read more
Бонучи среќен што се врати дома, навивачите го исвиркаа

Бонучи среќен што се врати дома, навивачите го исвиркаа

Торино, 3 август 2018 (МИА) - Италијанскиот репрезентативец Леонардо Бонучи предизвика контроверзни емоции при неговото враќање во Јувентус.
Read more
Зошто Роналдо е главниот виновник за враќањето на Бонучи во Јувентус?

Зошто Роналдо е главниот виновник за враќањето на Бонучи во Јувентус?

Актуелниот клупски и репрезентативен европски шампион Кристијано Роналдо летово го замени дресот на Реал Мадрид со оној на Јувентус и тргна во поход на освојување на Италија.
Read more
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more