либидо

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Секој има различен сексуален апетит, но некои хороскопски знаци се познати по силното либидо и како ненаситни сексуални партнери.
Read more

Најдобрите секс пози за парови со силно либидо

Луѓето со високо либидо особено би можеле да уживаат во пози кои овозможуваат подлабока пенетрација или во оние кои помагаат односот да трае подолго, смета секс терапевтката Меган Флеминг.
Read more

Три можни причини за силна сексуална возбуденост

Либидото се разликува од човек до човек, но ако ви се случува постојано да сте сексуално возбудени можеби треба да се запрашате дали е тоа во ред.
Read more

Во кое годишно време имаме најсилен сексуален нагон?

Годишните времиња и нивната промена влијаат на сите аспекти на нашето живеење, вклучувајќи го и сексуалниот нагон.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more