лидерска средба

Коалицискиот договор меѓу Заев и Ахмети пред највисоките партиски органи на СДСМ и ДУИ

Највиските партиски тела на СДСМ и на ДУИ денеска треба да го потврдат договорот за формирање владина коалиција што вчера го постигнаа лидерите на двете партии Зоран Заев и Али Ахмети.
Read more

СДСМ и ДУИ соопштија за сериозен напредок, утре лидерска средба Заев-Ахмети

Скопје, 17 август 2020 (МИА) – Сериозен напредок е постигнат меѓу СДСМ и ДУИ во преговорите за формирање влада, а за утре е најавена лидерска средба на претседателите на двете партии, Зоран Заев и Али Ахмети, на која се очекува договор за
Read more

Села, Гаши и Касами не одат на лидерска кај Ахмети

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Лидерите на Алијансата за Албанците и Алтернатива Зијадин Села и Африм Гаши нема да одат на средбата на челниците на партиите од албанскиот политички блок што денеска напладне ја организира претседателот на Д
Read more

Заев и Мицкоски во 18:30 часот на средба кај Пендаровски

Скопје, 12 јуни 2020 (МИА) – На покана на претседателот Стево Пендаровски, денеска во 18:30 часот во Вила Водно, ќе се одржи средба со претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.
Read more

Почна лидерската средба за изборен датум

Скопје, 18 мај 2020 (МИА) – Во претседателската вила Водно почна средбата на партиските лидери на која се разговара за терминот за одржување на предвремените парламентарни избори.
Read more

Лидерска средба кај Пендаровски во понеделник во 12 часот

Скопје, 16 мај 2020 (МИА) –  Лидерската средба под покровителство на претседателот Стево Пендаровски, на која треба да се разговара за терминот за одржување на предвремени парламентарните избори, е закажана за в понеделник во 12 часот.
Read more

На отворено и под маски дебатираат лидерите на политичките партии - Џафери, Спасовски и Пендаровски за нов термин за избори

Скопје, 12 мај 2020 (МИА) – Повеќе од два часа дебатираат лидерите на политичките партии и премиерот Оливер Спасовски и претседателот на Собранието Талат Џафери на средба кај претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно за терминот за па
Read more

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски утре од 13 часот

Скопје, 11 мај 2010 (МИА) – Во „Вила Водно“ утре од 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од опозицијата кои на последните парламентарни избори освоија прат
Read more
реклама

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

Егзодус од Париз: Колони долги вкупно 700 километри за бегство од градот

Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Read more