Лига Европа

Пиоли: Еден зрел тим мора да најде начин да се издигне по ваков пораз

Стратегот на Милан е изненаден од лошото издание на неговиот тим кој добрата серија ја прекина синоќа во Лига Европа.
Read more
play_arrow

Рома, Лестер и Арсенал убедливи, дебакл на Милан

Синоќа се одигра 3. коло во Лига Европа во кое фаворитите ја оправдаа улогата, освен Милан кој доживеа бламажа на домашен терен.
Read more

Лига Европа: Металург поразен од Тулуз

Македонскиот ракометен клуб Металург доживеа пораз во првиот натпревар од групната фаза во Лига Европа.
Read more

На кој јазик зборуваат судиите во ЛШ?

Официјалните лица на средбите од највисоко ниво често се наоѓаат пред предизвикот да им ги објаснуваат своите одлуки на играчи од целиот свет. Па на кој јазик комуницираат?
Read more

Лукаку е играч на сезоната 19/20 во Лига Европа

Голгетерот на Интер го доби признанието на УЕФА во конкуренција на пеналџијата Фернандеш и неколкумина од победничкиот табор.
Read more

Лига Европа жрепка: Наполи против Сосиедад, Милан со Селтик и Лил

Фаворитите се задоволни од штотуку завршената жрепка во второто по ранг европско клупско натпреварување, освен веројатно оние кои завршија во групите Ф и Х.
Read more
play_arrow

Милан за влакно се спаси од елиминација од Лига Европа

Фудбалерите на Милан се пласираа во групната фаза од Лига Европа откако за влакно го совладаа португалскиот Рио Аве.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Со прекрасниот лоб на Хуан Фелипе, Вардар стана прва македонска екипа која постигнала гол во групната фаза од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Очекувано Тотенхем славеше во Скопје, но Шкендија остави добар впечаток зачинет со гол во мрежата на премиерлигашот.
Read more

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

УЕФА денеска ја направи и жрепката за последното квалификациско коло за пласман во фазата по групи од Лига Европа, а единствен македонски преостанат учесник е тетовска Шкендија.
Read more
play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Англиските медиуми беа доста критични по тешкиот пресврт преку кој Тотенхем го елиминираше освојувачот на Купот и Суперкупот на Бугарија – Локомотив во Пловдив во второто квалификациско коло од Лига Европа.
Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Натпреварите од второто квалификациско коло во Лигата на Европа се одиграа во четвртокот.
Read more
реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more