Лига на нации

play_arrow

Бугарскиот селектор задоволен од ЛН жребот, атакува на прво место

Јасен Петров е задоволен што неговата Бугарија за противници во Лигата на нации ги доби Македонија, Грузија и Гибралтар.
Read more

Селекторот за ЛН жрепката: Нѐ очекуваат сериозни натпревари

Благоја Милевски го сподели своето мислење за денешната жрепка за новата сезона од Лигата на нации која македонската фудбалска репрезентациј
Read more

Бугарија, Грузија и Гибралтар наши противници во Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација ги доби противниците за новата сезона од Лигата на нации на УЕФА.
Read more

Фудбалерите вечерва ќе ги добијат противниците за новата сезона од Лигата на нации

Македонската фудбалска репрезентација денеска е во исчекување на уште една жрепка, овој пат за Лигата на нации.
Read more
play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Шефот судискиот оддел при УЕФА, поранешниот италијански судија Роберто Розети, изјави дека има намера да го промени правилото во врска со офсајдите, така што тоа ќе биде повеќе во духот на играта.
Read more
play_arrow

Шпанска одмазда: Запре серијата без пораз на Италија

Среде Милано, онаму каде Италија немаше загубено натпревар, синоќа запре рекордната серија без пораз на „Аѕурите“ кои останаа без финалето од Лигата на нации.
Read more

Вечерва Италија против Шпанија по финале во Лигата на нации

Дојде време и за завршницата од втората сезона на Лигата на нации - вечерва во Милано копјата ќе ги вкрстат моќните Италија и Шпанија.
Read more

Извлечени двојките за завршницата од Лигата на нации

Попладнево УЕФА ја изврши жрепката за полуфиналето од завршниот турнир за тековнава сезона во Лигата на нации.
Read more
play_arrow

Фудбалерите спуштени на земја од Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација со пораз ги заврши настапите во овогодинешното издание на Лигата на нации каде не успеа да се пласира ранг погоре и наредната сезона останува во третиот ешалон.
Read more
play_arrow

Шпанија ја победи Германија со 6:0

Репрезентацијата на Шпанија ја совлада Германија со 6:0 во натпревар од Лигата на нации одигран синоќа во Севиља.
Read more
play_arrow

Нова победа на Македонија, падна Естонија во Скопје

Со 2:1 македонската фудбалска репрезентација ја победи Естонија иако настапи во ослабен состав и со само 16 фудбалери на располагање.
Read more
play_arrow

Рамос промаши два пенала во ремито на Шпанија со Швајцарија

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос промаши два пенала синоќа во Базел на мечот од Лигата на нации со Швајцарија (1:1).
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more