Лига на шампиони

Французинот Турпен ќе го суди ЛШ финалето меѓу Ливерпул и Реал

Судискиот комитет на УЕФА го назначи Клемен Турпен да го суди финалето на Лигата на шампионите на УЕФА помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид, што ќе се одржи на „Стад де Франс“ во Сен Дени, Франција, во сабота на 28 мај во 21 часот.
Read more

Навивачите на Сити очајно бараат Туре да ја тргне клетвата за да ја освојат ЛШ

Навивачите на Манчестер Сити на социјалните мрежи јавно бараат од поранешниот фудбалер Јаје Туре да ја тргне клетвата за клубот конечно да ја освои Лигата на шампионите.
Read more
filter

УЕФА одлучи каде ќе се играат финалињата наредната 2023 година

Натпреварувачкиот комитет на УЕФА, кој денеска се состана во Виена за да го одбележи Конгресот на европската куќа на фудбалот, дефинитивно утврди дека финалето на Лигата на шампионите за сезоната 2022/23 ќе се игра на стадионот „Ататурк“ в
Read more

Салах чека одмазда: Мора да се расчистат сметките

Мохамед Салах го доби тоа што го сакаше, реприза на финалето од Лигата на шампионите во 2018 година против Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Конечно американски тим освои Лига на шампиони

Ноќеска се одигра реванш финалниот натпревар од северноамериканската Лига на шампиони каде конечно запре долгогодишната мексиканска доминација откако Сиетл Саундерс успеа да го освои пехарот.
Read more

Пеп: Бевме блиску, но не успеавме

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гуардиола, жали за пропуштената шанса неговиот тим да обезбеди пласман во финалето на Лигата на шампионите до кое го делеа неколку минути.
Read more

Анчелоти по триумфот над Сити: Историјата на клубот ни помага да се бориме до крај

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти го кажа своето видување за синоќешната победа (3:1) над Манчестер сити во реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампиони.
Read more

Салах: Го сакам Реал во финалето, да им се одмаздам ​​за 2018

Фудбалерите на Ливерпул се првите финалисти во Лигата на шампионите, а најголемата ѕвезда на „Црвените“, Мохамед Салах, изјави дека би сакал Реал Мадрид вечерва да го исфрли Манчестер Сити во второто полуфинале.
Read more

Револуција во ЛШ: Се воведува „фудбалска недела“ по примерот на Супербоул

The Times, можеби најугледниот весник во светот, открива детали за револуционерните промени во Лигата на шампионите на УЕФА.
Read more
play_arrow

Бензема објасни зошто ризикуваше со паненка

Реал Мадрид синоќа загуби од Манчестер Сити во првото полуфинале од Лигата на шампионите, но вниманието го привлече Карим Бензема кој постигна два гола, а особено ефектен беше пеналот при кој мајсторски ја изведе познатата паненка.
Read more

Чави: ЛШ покажува дека Ла Лига не заостанува многу зад Премиер лигата

Тренерот на Барселона, Чави, ги спореди Премиер лигата и Ла Лига во текот на четвртфиналните средби во тековнава сезона.
Read more

Анчелоти: Ми кажуваа приказни дека англиските клубови биле подобри од шпанските

Тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, откако неговиот тим синоќа го елиминираше Челси во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека магијата на нивниот стадион е заслужна за големиот спектакл.
Read more
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more