Лига на шампиони

Гатузо отпуштен по вчерашното фијаско

Фудбалерите на Наполи синоќа ја пропуштија шансата да се пласираат во Лигата на шампионите, а цената ја плати тренерот Џенаро Гатузо.
Read more

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Олимпискиот стадион „Ататурк“ во Истанбул ќе биде домаќин на финалето во Лигата на шампионите во 2023 година.
Read more

Тухел: Незадоволен сум од новиот формат на ЛШ

Тренерот на Челси, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Борусија оштетени против Сити: На судијата му треба преглед

Манчестер Сити во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите славеше со 2:1 против Борусија Дортмунд со голот на Фил Фоуден во 90-та минута.
Read more

Проблеми за ПСЖ: Флоренци е позитивен, го пропушта Баерн

Италијанскиот дефанзивец нема да може да игра на двете четвртфинални пресметки откако доби позитивен тест на COVID-19.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја исфрли Барса, Ливерпул сигурен

Новите два четвртфиналисти се тимовите на ПСЖ и Ливерпул кои синоќа успешно ја одработија предноста од првите натпревари.
Read more

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Шефот на Јувентус, Андреа Ањели, по денешниот состанок на здружението на европски фудбалски клубови потврди дека Лигата на шампиони драстично ќе се менува од 2024 година.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more