Лига на шампиони

Салах: Го сакам Реал во финалето, да им се одмаздам ​​за 2018

Фудбалерите на Ливерпул се првите финалисти во Лигата на шампионите, а најголемата ѕвезда на „Црвените“, Мохамед Салах, изјави дека би сакал Реал Мадрид вечерва да го исфрли Манчестер Сити во второто полуфинале.
Read more

Револуција во ЛШ: Се воведува „фудбалска недела“ по примерот на Супербоул

The Times, можеби најугледниот весник во светот, открива детали за револуционерните промени во Лигата на шампионите на УЕФА.
Read more
play_arrow

Бензема објасни зошто ризикуваше со паненка

Реал Мадрид синоќа загуби од Манчестер Сити во првото полуфинале од Лигата на шампионите, но вниманието го привлече Карим Бензема кој постигна два гола, а особено ефектен беше пеналот при кој мајсторски ја изведе познатата паненка.
Read more

Чави: ЛШ покажува дека Ла Лига не заостанува многу зад Премиер лигата

Тренерот на Барселона, Чави, ги спореди Премиер лигата и Ла Лига во текот на четвртфиналните средби во тековнава сезона.
Read more

Анчелоти: Ми кажуваа приказни дека англиските клубови биле подобри од шпанските

Тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, откако неговиот тим синоќа го елиминираше Челси во четвртфиналето од Лигата на шампионите, изјави дека магијата на нивниот стадион е заслужна за големиот спектакл.
Read more

ЛШ: Реал ја брани предноста против Челси, Баерн во одмаздничка мисија

Првите две екипи кои ќе играат во полуфиналето на Лигата на шампионите ќе бидат познати вечерва откако се одиграат првите два од четирите четвртфинални дуели од најелитното фудбалско натпреварување во Европа.
Read more
play_arrow

Ѕвездена ноќ на Бензема во Лондон, Виљареал го изненади Баерн

Реал Мадрид го победи Челси со 3:1 на „Стемфорд Бриџ“ во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите, додека Виљареал оствари сензационална победа над фаворитот Баерн.
Read more
play_arrow

Ливерпул убедлив кај Бенфика, Сити со минимална предност над Атлетико

Синоќа се одиграа првите четвртфинални натпревари од Лигата на шампионите во кои Ливерпул веднаш направи голем исчекор кон полуфиналето, додека Манчестер Сити го победи Атлетико, но со резултат кој не гарантира ништо.
Read more

ЛШ: Реал Мадрид, најверојатно, без Анчелоти против Челси

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, најверојатно поради коронавирусот ќе го пропушти првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампиони против Челси, што утревечер ќе се одигра во Лондон.
Read more

Неверојатна статистика: Реал освојувал ЛШ секогаш кога дома губел од Барса

Пред секоја победа во Лигата на шампионите, Реал Мадрид губел на домашен терен од Барселона. Новинарите на шпански AS открија интересна шема.
Read more
play_arrow

Алегри: Виљареал се бранеше со 11-мина, не ни одеше на победа

Италијанскиот гигант синоќа беше понижен и елиминиран од Лигата на шампионите губејќи со убедливи 0:3 од Виљареал среде Торино.
Read more
play_arrow

Навивачите на Манчестер го гаѓаа Симеоне со сѐ што имаа при рака

На навивачите на Манчестер Јунајтед тешко им падна вчерашниот пораз од Атлетико на „Олд Трафорд“, што значеше и испаѓање од Лигата на шампионите, а бесот го истурија врз гостинскиот тренер Диего Симеоне.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more