Ливерпул

play_arrow

Чудесниот Алисон стана и голгетер - спасител на сезоната за Ливерпул?

Голманот на Ливерпул постигна гол со глава длабоко во судиското надополнување и го остави својот тим во игра за пласман во Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Манчестер Јунајтед вчеравечер загуби од Ливерпул во 34. коло од англискиот шампионат со 4:2. Екипата на Оле Гунар Солскјер оваа сезона досега прими 27 гола на домашен терен.
Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Нема службена победа за тимот на Јирген Клоп откако ФА одлучи неодиграниот натпревар да го закаже за наредниот четврток.
Read more
15 април 1989, трагедијата на „Хилсборо“
filter

15 април 1989, трагедијата на „Хилсборо“

Во пресрет на полуфиналната пресметка помеѓу Ливерпул и Нотингем Форест во ФА купот, се урнал дел од трибината на стадионот „Хилсборо“ во Шефилд на која биле навивачите на „Црвените“ при што загинале 96 лица.
Read more

Клоп: Лошиот напад е наш заштитен знак сезонава

Ливерпул синоќа одигра без голови на реваншот со Реал Мадрид и не успеа да ја надокнади негативата. Според германскиот стратег, елиминацијата е поради потфрлувањето на првиот натпревар.
Read more
play_arrow

ПСЖ ја исфрли Барса, Ливерпул сигурен

Новите два четвртфиналисти се тимовите на ПСЖ и Ливерпул кои синоќа успешно ја одработија предноста од првите натпревари.
Read more

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Очајната форма на Ливерпул и црната серија почна да подгрева шпекулации, а најинтересната е дека легендата Стивен Џерард ќе се врати на „Енфилд“.
Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

„Црвените“ се прв актуелен премиерлигашки шампион кој загубил 5 натпревари во низа на домашен терен.
Read more
klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за плановите за трансфери на клубот за летото 2021 година.
Read more
play_arrow

Клоп: Се очекуваше наш нов кикс, не го дозволивме тоа

Стратегот на Ливерпул е задоволен од победата на гостувањето кај Лајпциг и тоа што неговиот тим не потклекна како што се предвидуваше.
Read more

Клоп ги отфрли гласините дека е заситен од Ливерпул

Викендов се раширија гласини дека Јирген Клоп е презаситен од фудбал и дека ќе си замине од Ливерпул за да направи пауза откако тимот запиша трет пораз во низа.
Read more

Клоп: Ливерпул е во чудна ситуација, ќе биде сензација ако го освоиме трофејот

Во пресрет на денешното дерби со Манчестер Сити, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го сподели своето мислење за ситуацијата во која се наоѓа неговиот тим.
Read more
реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Ѓоковиќ: Се чувствувам ужасно

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more