Ливерпул

play_arrow

Ливерпул нема постигнато гол на три последователни домашни натпревари

Бранителот на шампионскиот трофеј во Премиер лигата, тимот на Ливерпул синоќа загуби од Брајтон со 1:0 во натпреварот од 22. коло. За „Црвените“ ова е трет натпревар во низа на „Енфилд“ како не постигнуваат гол.
Read more

Питер Крауч му се понуди на Клоп како дефанзивец

Пензионираниот голгетер чека повик од Јирген Клоп откако Ливерпул зимава не донесе ниту едно засилување во одбраната, а тројца се во аут поради повреда.
Read more
play_arrow

Клоп: Кај Тотенхем покажавме кои сме

Ливерпул конечно ја прекина лошата серија во Премиер лигата и тоа со победа на гости кај тимот на Жозе Мурињо. Не само што беше прекинат постот, туку избраниците на Клоп одиграа навистина одлична партија.
Read more

Заборавениот бек на Ливерпул: Каде е, што прави Ван ден Берг?

Во 2019 дојде на „Енфилд“ како голем потенцијал, но до ден денес само четири пати се појави во првиот тим и покрај дефанзивната криза која го зафати тимот.
Read more
play_arrow

Клоп удри по играчите за поразот од Саутемптон

Стратегот на Ливерпул е крајно незадоволен од прикажанато на своите играчи кои синоќа загубија минимално на гостувањето во Саутемптон.
Read more

Почина Жерар Улје, поранешниот тренер на Ливерпул

Во 73 година од животот денеска почина францускиот тренер Жерар Улје, најпознат по водењето на Ливерпул од крајот на 90-тите и почетокот на овој милениум.
Read more
play_arrow

Ливерпул и Тотенхем со нови победи ја продолжија мртвата трка

Тимовите на Јирген Клоп и Жозе Мурињо остварија победи синоќа со што останаа изедначени по бодови на делба на првото место на табелата.
Read more
play_arrow

Ливерпул лесно се справи со Лестер и се искачи на второто место во Премиер лигата

Ливерпул синоќа на домашен терен го победи Лестер со 3:0 во 9. коло од Англискиот фудбалски шампионат.
Read more

Клоп: Одигравме одлична партија

Јорген Клоп изминативе денови испраќаше само пофалби до противникот, порачувајќи дека по играта се едни од најдобрите на Стариот континент.
Read more
play_arrow

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Диогу Жота е фудбалерот чие име со златни букви ќе биде запишано до бројот 10.000 во историјата на тимот од „Енфилд“.
Read more

Џердан Шаќири позитивен на COVID-19

Швајцарија ќе мора без офанзивецот да настапи на претстојните натпревари од Лигата на нации откако играчот на Ливерпул излезе позитивен на коронавирусот.
Read more

Карагер: Одбраната на Ливерпул беше комедија

Легендарниот дефанзивец на Ливерпул со свој коментар за одбраната на тимот која синоќа имаше кошмарен ден примајќи 7 голови од Астон Вила, нетипично за тимот на Клоп.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more