ЛШ 2020/21

play_arrow

Манчестер Сити со пресврт ја победи Борусија – оди против ПСЖ во полуфинале

Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето од Лигата на шампионите откако на два натпревари беше подобар од Борусија Дортмунд.
Read more
play_arrow

ПСЖ-Баерн: Кого повеќе оштети судијата?

Пари Сен Жермен беше поразен од Баерн со 1:0 на „Паркот на принцовите“, но сепак се пласираше во полуфиналето со вкупни 3:3 по два натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите.
Read more

Баерн и Порто вечерва бркаат историски пресврти

Вечерва од 21 часот се играат првите два реванш натпревари од четвртфиналето во Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Сон само што не се расплака по вчерашниот дебакл: Извинете!

Тотенхем претрпе нов тежок удар во сезоната полна со разочарувања.
Read more
реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more