Луис Хамилтон

Хамилтон: Ред Бул се речиси непобедливи, на Мерцедес му треба среќа за да победи

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, зборуваше за доминацијата на Ред Бул во тековната сезона во Формула 1 шампионатот.
Read more

Хамилтон откри кој му бил најтежок противник во кариерата

Во пресрет на неговата 300-та Ф1 трка, која ќе ја вози во Франција, Луис Хамилтон се осврна на своите најголеми ривали, а како најтежок противник го издвои Фернандо Алонсо, кој му беше тимски колега во неговата прва Ф1 сезона во Мекларен в
Read more

Поради пирсингот Хамилтон може да биде исфрлен од Британското ГП

Британскиот Формула 1 возач Луис Хамилтон, според англиските медиуми, би можел да биде исфрлен од Големата награда на Велика Британија, која се вози в недела, и тоа поради малку бизарна причина.
Read more

Apple ќе снима филм за Формула 1 со Бред Пит и Луис Хамилтон

Read more

Хамилтон: На мене е да одлучам кога ќе биде готово

Возачот на Мерцедес, седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, одговори на шпекулациите за негово пензионирање во скоро време.
Read more

Хамилтон: Ниту една интервенција нема да ги реши проблемите на Мерцедес во краток рок

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, зборуваше за проблемите на тимот на почетокот на сезоната 2022 во Формула 1.
Read more

Хамилтон сака да си го смени презимето

Во новата Ф1 сезона возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе настапува под друго име, информира The Telegraph.
Read more
play_arrow

Хамилтон: Никогаш не реков дека ќе се повлечам од Ф1

Никогаш не реков дека ќе престанам со Формула 1, бидејќи го сакам тоа што го работам, порача денеска Британецот Луис Хамилтон за време на онлајн презентацијата на новиот болид на Мерцедес.
Read more

Решена дилемата: Луис Хамилтон останува во Формула 1

Mercedes конечно ја разреши најголемата дилема во светот на Формула 1 – Луис Хамилтон ќе продолжи да се натпреварува.
Read more

Хамилтон казнет поради промена на моторот

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, ќе стартува десет места поназад на патеката во Истанбул за Големата награда на Турција која е на програмата в недела, откако Мерцедес денеска го промени моторот на неговио
Read more
play_arrow

Рикардо го искористи судирот на Хамилтон и Верстапен и победи во Италија

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикардо е победник на трката од Формула 1 шампионатот возена попладнево за Големата награда на Италија.
Read more

ГН на Италија: Хамилтон најбрз на вториот тренинг

Актуелниот светски првак Луис Хамилтон (Мерцедес) беше најбрз на денешниот втор тренинг пред неделната трка за Големата награда на Италија.
Read more
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more