Луис Суарес

play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

По шест години и 189 голови за Барселона, Луис Суарес е исфрлен и доаѓа во Јувентус. Но, прво мораше да го мине испитот за познавање на италијански јазик за да може да добие работна дозвола.
Read more

Пропадна една од најдобрите опции за трансфер на Луис Суарес

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарес има многу опции каде да ја продолжи кариерата, но ја испушти најреалната алтернатива со оглед на неговата моментална ситуација – Јувентус.
Read more

Барселона го притиска Суарес побрзо да го напушти тимот

Новиот главен тренер на Барселона, Роналд Куман, не смета на напаѓачот Луис Суарес.
Read more

Суарес се договори со Јуве, ќе зема италијански пасош

Шпанските и италијанските медиуми пишуваат дека Јувентус постигнал договор со Барселона и фудбалерот Луис Суарес и дека наскоро ќе биде реализиран трансферот.
Read more
play_arrow

Имобиле може да го замени Суарес во Барселона

Барселона е заинтересирана за напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, пишува Sport.es. 
Read more

Јувентус тргнува по Луис Суарес

Уругваецот за кого нема повеќе место во Барса е сериозна опција за засилување на нападот на „Старата дама“.
Read more
play_arrow

Бекам подготви понуда за Луис Суарес

Интер Мајами се обидува да го привлече напаѓачот на Барселона, Луис Суарес.
Read more

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.
Read more
play_arrow

Времеплов: 10 години од лудата одбојка на Луис Суарес

На денешен ден се случи еден од најконтроверзните моменти во фудбалската историја кога уругвајскиот голгетер Луис Суарес со рака спречи гол.
Read more
Луис Суарез во Барселона до 2022 година

Луис Суарес во Барселона до 2022 година

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарес, во наредните денови ќе го продолжи договорот до 2022 година, потврди првиот човек на клубот Жузеп Марија Бартомеу.
Read more
реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more