Макс Верстапен

Пет Формула 1 рекорди кои Макс Верстапен може да ги сруши сезонава

Холандскиот возач на Ред Бул Рејсинг, Макс Верстапен е актуелен шампион во Формула 1, а оваа сезона е на добар пат да ја одбрани таа титула. До крајот на првенството може да собори дури пет рекорди.
Read more

Верстапен стартува од пол позицијата во Монтреал, Леклер од претпоследната

Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен, беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Канада, додека неговиот најголем конкурент за титулата Шарл Леклер со Ферари ќе ја почне трката од претпоследната пози
Read more

Верстапен победи на Големата награда на Азербејџан

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на денешната трка од шампионатот во Формула 1 возена во Баку за Големата награда на Азербејџан.
Read more
play_arrow

Верстапен славеше во Мајами откако ги претекна двете Ферарија

Холанѓанецот во болидот на Ред Бул е победник на трката за Големата награда на Мајами, откако со одлично возење на почетокот на трката ги престигна двајцата возачи на Ферари и стигна до својот трет триумф сезонава.
Read more

Верстапен: Се радувам на првата трка за ГН на Мајами

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен, ги сподели своите очекувања од првото Гран при на Мајами.
Read more

Верстапен се израмни со Раиконен во победи во Ф1

Холандскиот возач на Ред Бул, Макс Верстапен, ја освои својата 21. Формула 1 победа победувајќи синоќа на трката за Големата награда на Саудиска Арабија.
Read more

Верстапен сака во иднина да се натпреварува во трки на издржливост

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен, кажа што планира да прави по завршувањето на кариерата во Формула 1.
Read more
play_arrow

На радост на обожавателите: Верстапен го продава автомобилот на аукција

Новиот светски шампион во Формула 1 подготви изненадување за своите обожаватели. Тој го понуди неговиот личен автомобил на аукција.
Read more
play_arrow

Потврдeнa титулата на Верстапен, не е прекршен правилникот

Жалбата која германскиот тим во Формула 1, Мерцедес, ја поднесе по вчерашната трка во Абу Даби и спектакуларната завршница во која Макс Верстапен (Ред Бул) го победи Луис Хамилтон и стана светски првак, е одбиена.
Read more
play_arrow

Верстапен во драматична трка ја освои титулата светски првак

Холанѓанецот Макс Верстапен е нов светски првак во Формула 1, откако денеска триумфираше во последната трка од сезоната, Големата награда на Абу Даби, пред Британецот Луис Хамилтон.
Read more
play_arrow

Верстапен победи во Мексико и направи огромен чекор кон титулата

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, славеше на трката за Големата награда на Мексико и направи огромен чекор кон светската титула во Формула 1.
Read more

Верстапен: Подобро да се започне од третата отколку од втората позиција

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, зборуваше за резултатот во синоќешните квалификации за Големата награда на Мексико. Тој заврши на третата позиција.
Read more
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more