Макс Верстапен

Верстапен: Се радувам на првата трка за ГН на Мајами

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен, ги сподели своите очекувања од првото Гран при на Мајами.
Read more

Верстапен се израмни со Раиконен во победи во Ф1

Холандскиот возач на Ред Бул, Макс Верстапен, ја освои својата 21. Формула 1 победа победувајќи синоќа на трката за Големата награда на Саудиска Арабија.
Read more

Верстапен сака во иднина да се натпреварува во трки на издржливост

Актуелниот шампион во Формула 1, Макс Верстапен, кажа што планира да прави по завршувањето на кариерата во Формула 1.
Read more
play_arrow

На радост на обожавателите: Верстапен го продава автомобилот на аукција

Новиот светски шампион во Формула 1 подготви изненадување за своите обожаватели. Тој го понуди неговиот личен автомобил на аукција.
Read more
play_arrow

Потврдeнa титулата на Верстапен, не е прекршен правилникот

Жалбата која германскиот тим во Формула 1, Мерцедес, ја поднесе по вчерашната трка во Абу Даби и спектакуларната завршница во која Макс Верстапен (Ред Бул) го победи Луис Хамилтон и стана светски првак, е одбиена.
Read more
play_arrow

Верстапен во драматична трка ја освои титулата светски првак

Холанѓанецот Макс Верстапен е нов светски првак во Формула 1, откако денеска триумфираше во последната трка од сезоната, Големата награда на Абу Даби, пред Британецот Луис Хамилтон.
Read more
play_arrow

Верстапен победи во Мексико и направи огромен чекор кон титулата

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, славеше на трката за Големата награда на Мексико и направи огромен чекор кон светската титула во Формула 1.
Read more

Верстапен: Подобро да се започне од третата отколку од втората позиција

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, зборуваше за резултатот во синоќешните квалификации за Големата награда на Мексико. Тој заврши на третата позиција.
Read more

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо ги коментираше постапките на возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, на Големата награда на Италија.
Read more
play_arrow

Формула 1 објави ново драматично видео од судирот помеѓу Хамилтон и Верстапен

Формула 1 објави ново застрашувачко видео од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Верстапен во Монца.
Read more
play_arrow

Рикардо го искористи судирот на Хамилтон и Верстапен и победи во Италија

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикардо е победник на трката од Формула 1 шампионатот возена попладнево за Големата награда на Италија.
Read more
play_arrow

Верстапен прогласен за победник на прекинатото белгиско ГП

Холандскиот возач Макс Верстапен (Ред Бул) е погласен за победник на Големата награда на Белгија, која синоќа требаше да се вози на патеката СПА-Франкошамп, но поради силниот дожд практично и не се одржа.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more